Csökkentett nikotintartalmú dohányt hoztak létre az oroszországi Cytológiai és Genetikai Intézet tudósai – írja a Tobacco Reporter.
„A dohány szintézisgénjei a növény kulcsfontosságú életfolyamataihoz kapcsolódnak. Sikerült a dohányt olyan növénnyé módosítottuk, amely öröklötten csökkentett nikotintartalommal rendelkezik”
– mondta Sofya Gerasimova, az Orosz Tudományos Akadémia Szibériai Fiókjának citológiai és genetikai intézetének vezető kutatója.
A nikotintartalom csökkentésének két „legígéretesebb módszerét” szabadalmaztatták. A tudósok úgy vélik, hogy a módosított dohány táplálékforrásként szolgálhatna a rovarok számára, és pozitív hatással lenne az emberi szervezetre.
Nyitókép: Rawpixel.com / Freepik
