Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Csikkgyűjtő kampány indult Szolnokon

A projekt célja a város tisztasága mellett az edukáció is.

Csikkmentes Szolnok néven indít kampányt a helyi önkormányzat, melynek célja a város tisztaságának megőrzése – írja a SZOLJON.

A program keretében diákok osztogattak csikkgyűjtő kapszulákat a járókelőknek, ezzel felhívva figyelmüket arra, hogy ne dobálják szét a csikkeket.

„A városban ugyanis tízmillió cigarettacsikk kerül a földre évente. Azokat szétszórni igazán nemtelen dolog, és nem kis munka összeszedni az illetékeseknek. Tehetünk azért, hogy a csikkek ne kerüljenek a földre, csak odafigyelés, tudatosság kell hozzá”

– hangsúlyozta az eseményen Szalay Ferenc, a város polgármestere.

Képünk illusztráció (Fotó: Andrew Pons / Unsplash)

„Fiatalok vagytok, és ha esetleg kipróbáljátok a dohányzást, akkor gondoljatok a környezetünkre, arra, hogy a városunk tiszta maradjon”

– szólt a diákokhoz Lits László, az NHSZ ügyvezető elnöke

.A kampányprogram végén aztán beindultak a különleges porszívókra hasonlító csikkgyűjtő berendezések is, melyek megtisztították az Agóra előtti teret.