Közel kétezer doboz bolgár zárjegyes cigarettával indult útnak Németországba az a 32 éves férfi, akinek autója fennakadt a pénzügyőri mustrán – írta kedden a NAV a honlapján. Az itt közzétett fényképek metaadatai szerint az eset még február 29-én történt.
A járőrök Hegyeshalomnál figyeltek fel a német rendszámú személyautóra. A kombi már a rutinszerű kopogtatásos módszernél megbukott az ellenőrzésen. A jármű oldalsó ajtajai, az ülések háttámlái, a sárvédők üregei, a tetőkárpit és még a hangfal is dohánytermékkel volt kitömve. A fiatal sofőr azt mondta, hogy a csempészáru nem hozzá tartozik, de tudta, hogy az autóban van.
Az egyenruhások összesen 1 970 doboz cigarettát találtak a jármű rekeszeiben. A közel 4,5 millió forint értékű füstölnivalót lefoglalták. Az elkövetőnek jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás miatt kell felelnie, valamint több milliós bírságra is számíthat.
