A BAT bejelentette, hogy 4,7 millió eurót (1,9 milliárd forintot) fektetett be egy új, biomasszával működő hőerőműbe a kanfanari cigarettagyárában, hogy 65 százalékkal csökkentse a gyár szén-dioxid-kibocsátását – írja a SeeNews híradása nyomán a Tobacco Journal International.
„Ezzel a beruházással a vállalat által az elmúlt két évben fenntarthatósági projektekbe eszközölt beruházások összértéke 19 millió euróra emelkedett Horvátországban”
– mondta Zvonko Kolobara, a BAT Adria klaszter vezérigazgatója az üzem bemutatóján. A kanfanari gyáron kívül a BAT tulajdonában van a kelet-horvátországi Viroviticában található Hrvatski Duhani dohánytermelő-szövetkezet is. A vállalat logisztikai központokat működtet Rijekában és Pitomacában, utóbbi 26 országból gyűjti a dohányt, és ellátja a németországi, lengyelországi és magyarországi gyárakat. A BAT tulajdonában van az iNovine, Horvátország második legnagyobb dohányboltlánca is.
A BAT 2015-ben szerezte meg az Isztriai-félszigeten található kanfanari gyárat, amikor több mint 500 millió euróért (200 milliárd forintért) felvásárolta a Tvornica Duhana Rovinj (TDR) helyi dohányipari vállalatot. A BAT ezzel Horvátország egyetlen cigarettagyártója és exportőre lett. Az elmúlt évtizedben több mint 700 millió eurót (280 milliárd forintot) fektetett be az országban. Emellett Horvátország egyik legnagyobb befektetője és munkaadója is – tette hozzá Kolobara. A BAT 1500 embert foglalkoztat közvetlenül és mintegy 6000-et közvetve az országban.
