2025 februárjában már nem nyit ki a Viharsarok Sörfőzde és az étterme, a Corner Pub&Restaurant – közölte hétfőn a főzde a Facebook-oldalán. Mint írták, a vállalkozás 7 évet működött, de gazdasági szempontból nem volt sikeres: 2024-ben a veszteség elérte a több tízmilliós összeget.
A gazdasági nehézségek között említik a magas villamosenergia-költséget és az alapanyagok áremelkedését. A vállalkozás szerint ezen tényezők miatt nem lehet hatékonyan megtervezni a működést úgy, hogy még nyereséget is termeljen.
„Hiba lenne kizárólag külső tényezőkre fogni a gazdasági sikertelenséget. Bizonyosan sok-sok hibát elkövettünk, rengeteg dolgot lehetett volna sokkal jobban csinálni. A legtöbb üzleti vállalkozás bukásához a piac nem megfelelő ismerete, annak téves felmérése, túlzottan optimista üzleti tervek kreálása vezet. Vélelmezhetően ezeket a hibákat mi is vastagon elkövettük”
– fogalmaztak.
A Viharsarok Sörfőzde és étterme búcsúbejegyzésében köszönetet mond a megszólalóknak az együtt töltött évekért és remélik, hogy sok embernek tudtak élményt nyújtani. „Büszkeséggel tölt el bennünket, hogy ebben az időszakban aktív részesei lehettünk Gyula élelmiszeriparának és vendéglátásának!” – zárták a bejegyzést.
