Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Betiltják az e-cigik, hevített dohánytermékek és nikotinpárnák reklámozását Romániában

Az RMDSZ is megszavazta a törvényjavaslatot.

A román képviselőház a héten elfogadta az elektronikus cigaretták és a nikotintasakok reklámozását tiltó törvénytervezetet – írja a Tobacco Reporter a Romania Insider beszámolója nyomán.

Tilos a dohánytermékek, az elektronikus cigaretták, beleértve a vape típusokat, a dohánypótlókból égetés nélkül belégzésre szánt termékek, a dohány melegítésére szolgáló elektronikus eszközök és a dohánypótlókból égetés nélkül belégzésre szánt termékek, valamint a rádió- és tv-műsorok keretében sugárzott, szájon át történő használatra szánt nikotinos tasakok (tasakok), valamint a tömegközlekedési jegyeken történő kifejezett reklámozása”

– áll a törvénytervezetben.

Képünk illusztráció (Forrás: ideogram.ai)

A törvényjavaslat ezen termékek reklámozását is megtiltja az oktatási intézményekben és az egészségügyi intézményekben, illetve azok bejáratától számított 200 méteren belül. Tilos továbbá a reklámozás az elsősorban kiskorúaknak szánt kiadványokban, valamint a színházakban a kiskorúaknak szánt előadások előtt, alatt és után. Tilos az olyan reklámok, amelyek kiskorúakat céloznak meg, kiskorúakat ábrázolnak, akik ezeket a termékeket fogyasztják, azt sugallják, hogy ezek a termékek terápiás tulajdonságokkal rendelkeznek, vagy stimuláló, nyugtató hatásúak, vagy személyes problémákat oldanak meg, negatív képet adnak az absztinenciáról, vagy nem tartalmaznak román nyelvű figyelmeztető feliratokat.

Megszavaztuk a parlamentben azt a törvénykezdeményezést, amely az elektromos cigaretták reklámozásának betiltását célozza. […] tilos lesz az elektronikus cigaretták, a vape-k és a fűtött dohánytermékek reklámozásának minden formája. Abban az esetben, ha a kereskedelmi egység nem tartja be a szabályozást, akár 50 ezer lejes büntetésre is számíthat”

írta honlapján a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) (ez 4 millió forintnak megfelelő összeg).