Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Betiltják az e-cigaretták árusítását Mexikóban
Andres Manuel Lopez Obrador elnök szerint „hazugság”, hogy hogy az e-cigaretta biztonságos alternatívája a hagyományos cigarettának.

A mexikói kormány bejelentette az e-cigaretták értékesítésének tilalmát, mert aggódnak az emberek egészségére gyakorolt esetleges negatív hatások miatt – írja a Medical Xpress alapján a Tobacco Journal.

Lopez Obrador a dohányzásellenes világnapon, május 31-én írta alá a tilalmat bevezető rendeletet, és hangsúlyozta, hogy az e-cigaretták célja a fiatalok megszólítása. Mondandóját egy rózsaszín készülék bemutatásával nyomatékosította, majd hozzátette:

„Nézzék meg a színt, a dizájnt!”

Zócalo, Mexikóváros főtere (Fotó: Gustavo Bueno / Unsplash)

Az e-cigaretták és töltőfolyadékok importját és exportját már októberben betiltották, azonban Hugo Lopez-Gatell egészségügyi miniszterhelyettes szerint a cégek továbbra is árulták készleteiket.

Az e-cigaretták betiltása mellett a mexikóvárosi hatóságok bejelentették, hogy a Zócalón, a város főterén, valamint annak környékén mostantól tilos bármilyen formában dohányozni.