A mexikói kormány bejelentette az e-cigaretták értékesítésének tilalmát, mert aggódnak az emberek egészségére gyakorolt esetleges negatív hatások miatt – írja a Medical Xpress alapján a Tobacco Journal.
Lopez Obrador a dohányzásellenes világnapon, május 31-én írta alá a tilalmat bevezető rendeletet, és hangsúlyozta, hogy az e-cigaretták célja a fiatalok megszólítása. Mondandóját egy rózsaszín készülék bemutatásával nyomatékosította, majd hozzátette:
„Nézzék meg a színt, a dizájnt!”

Az e-cigaretták és töltőfolyadékok importját és exportját már októberben betiltották, azonban Hugo Lopez-Gatell egészségügyi miniszterhelyettes szerint a cégek továbbra is árulták készleteiket.
Az e-cigaretták betiltása mellett a mexikóvárosi hatóságok bejelentették, hogy a Zócalón, a város főterén, valamint annak környékén mostantól tilos bármilyen formában dohányozni.
