Norvégia 2024-ig betiltja a mentolos és kapszulás cigarettákat – írja a 2FIRSTS.
Norvégia azon kevés európai országok egyike, amely még mindig engedélyezi a mentolos és kapszulás cigaretták árusítását. A jövő évtől kezdve azonban ez a helyzet teljesen megváltozik, mivel a norvég dohánypiacon már nem lehet majd ízesített cigarettát vagy kapszulás cigarettát kapni. Az ízesítések betiltása azt jelenti, hogy a piacon csak e-cigaretták vagy dohányízű kiegészítők lesznek kaphatók.

Valójában a mentolos cigaretták betiltása Norvégiában már régóta váratott magára. Az Európai Unió dohánytermékekről szóló irányelvének (TPD) részeként a norvég kormány már korábban jelezte, hogy 2021-ben szándékozik bevezetni ezt a szabályozást. Mivel azonban az akadályokba ütközött, a tervet kénytelenek voltak elhalasztani.
A norvég Egészségügyi és Szociális Minisztérium előrejelzése szerint a tilalom 2024-ben lép hatályba, bár a pontos dátumot nem erősítették meg.
