A svájci törvényhozók június 12-én megszavazták az eldobható e-cigaretták értékesítésének betiltását – számolt be a Swiss Broadcasting Corp alapján a Tobacco Reporter.
Az indítvány felszólítja a kormányt, hogy módosítsa a dohánytermékekről és az elektronikus cigarettákról szóló szövetségi törvényt, hogy Svájcban ne lehessen többé egyszer használatos eszközöket kínálni.
„A termék a fiatalok számára vonzó a sokféle íz és az élénk színek miatt, ezért egyre népszerűbb”
– mondta Christophe Clivaz zöldpárti parlamenti képviselő. Hozzátette, Svájc 2022-ben 10 millió darab ilyen eszközt importált.

Clivaz sajnálkozott a nem megfelelően ártalmatlanított e-cigaretták környezeti hatásai és a nikotintermékek addiktív jellege miatt.
Elisabeth Baume-Schneider belügyminiszter a képviselőház indítványa ellen szavazott, amelyet a Szövetségi Tanács, Svájc végrehajtó szerve elhamarkodottnak tart.
A javaslat most a szenátus elé kerül.
