Kopogtatásos módszer buktatta le azt az alig 20 éves sofőrt, aki több mint 1000 doboz cigarettával tömte ki járművét. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóság pénzügyőreinek elég volt néhány koppintás, hogy kiderüljön, ezúttal nem üres az oldalfal – írta pénteki közleményében a hivatal.
A járőrök az M5-ös autópálya Bács-Kiskun vármegyei szakaszán, a lajosmizsei mérlegállomásnál állítottak meg egy bolgár kisbuszt, amely egy belga trélert húzott maga mögött, annak platóján pedig egy másikat szállított. A járműben két fiatal férfi utazott Bulgáriából Belgiumba, akik úgy nyilatkoztak, hogy jövedéki termék nincsen náluk.
Az ellenőrzéskor azonban a kopogtatás hangja gyanússá tette a körülményeket. A kisbusz jobb oldalfalánál a pénzügyőrök tompa hangot hallottak, ezért eltávolították a díszlécet – majd előtűntek a cigarettásdobozok. A kárpit megbontásakor kiderült, hogy az oldalsó rekeszek és az ülések háttámlája is dohánytermékkel volt megtömve. A járműből összesen 1010 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő. A fiatal sofőr elismerte, hogy a dohánytermék az övé, és ő is rejtette el, de ennél többet nem kívánt nyilatkozni.
Az egyenruhások a több mint 2,5 millió forint értékű cigarettát lefoglalták, jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás bűncselekmény miatt indult eljárás. A fiatal férfi akár 3,6 millió forint bírságra is számíthat.
Nyitókép forrása: NAV
