Belgium 2025 január 1-jei hatállyal betiltja az eldobható e-cigaretták árusítását – írja a The Brussels Times alapján a Tobacco Reporter Frank Vandenbroucke szövetségi egészségügyi miniszterre hivatkozva. Az ország megkapta az Európai Bizottság jóváhagyását is a tilalomra.
„Az eldobható e-cigaretta sok kárt okoz a társadalomnak és a környezetnek. Ez a káros termék elsősorban a fiataljainkat célozza meg. Ezért örülök, hogy kivonhatjuk a piacról”
– mondta Vandenbroucke.

Ezzel egyidőben Franciaország is bejelentette az eldobható e-cigi tervezett tiltását, ami idén szeptember végén léphet életbe – számol be a 2FIRSTS.
A franciák egyelőre a Bizottság jóváhagyására várnak, a testület azonban támogatását fejezte ki a tervezettel kapcsolatban, így minden bizonnyal jóvá fogja hagyni a jogszabályt.
„A nikotint tartalmazó eldobható e-cigaretták forgalmazásának betiltására vonatkozó javaslat ésszerű, szükséges és összhangban van a közegészségügy védelmezése érdekében hozott célkitűzésekkel”
– áll a Bizottság állásfoglalásában.
