Becsült olvasási idő: 1 perc
Az USA-ban is betiltják a mentolos cigiket

Az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszer-engedélyeztetési Hivatal (FDA) a közeljövőben be fogja tiltani a mentolos cigaretták forgalmazását az Egyesül Államokban.

Az FDA közölte, miként kívánja módosítani a dohánytermék-szabványokat, innen derült ki, hogy hamarosan betiltja a mentolos cigarettákat – írja a Tobacco Journal a CStoreDecisions híradása nyomán.

Az FDA célja, hogy jelentősen csökkentse a dohányzással kapcsolatos megbetegedéseket és haláleseteket, ezen terv részeként kívánja betiltani a mentolt mint karakteres ízesítést a cigarettákban és a szivarokban.

„Tudjuk, hogy az aromák fontos szerepet játszanak a rászokás és a függőség elősegítésében, különösen azon populációk esetében, ahol aránytalanul sokan használják ezeket a termékeket, amelyek károsítják őket. Láttuk az egyéb ízesített cigaretták betiltásának előnyeit is. Ezen egyenlőtlenségek kezelésének egyik leghatékonyabb módja e két termékszabvány előmozdítása, amelyek várhatóan óriási egészségügyi előnyökkel járnak ezen populációk számára”

– közölte a hivatal. A részletes szabályokra konzultációt követően tavasszal tesznek javaslatot. Ha ezt elfogadják, a tilalom akár már idén életbe léphet.

Magyarországon a mentol karakteres ízesítésként való használatát korábban betiltották. 2022. január 26-a óta viszont már „tilos mentol, valamint mentolszármazék alapanyagokat tartalmazó cigaretta és cigarettadohány forgalomba hozatala” is, azaz az enyhén mentolos cigik kora is véget ér hazánkban.