Az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszer-engedélyeztetési Hivatal (FDA) és a National Institutes of Health (NIH) által finanszírozott új kutatás azt mutatja, hogy az ízesített e-cigi tilalma a termék eladásának csökkenéséhez és a cigarettaeladások növekedéséhez vezet – írja a Vaping360.
A tanulmány szerzői szerint minden egyes el nem adott 0,7 ml-es e-cigi töltőfolyadák-tartály helyét 15 szál cigaretta veszi át.
Eddig hét amerikai állam és közel 400 helyi önkormányzat hozott olyan törvényt, amely korlátozza a nem dohányos ízesítésű e-cigik értékesítését. Emellett az FDA dohánytermékekkel foglalkozó központja több mint egymillió kapcsolódó termék engedélyeztetési kérelmét utasította el, illetve jelezte, valószínűleg soha nem engedélyez ízesített e-cigarettát.

Az új kutatás eredményei azt mutatják, hogy ezek a döntések arra ösztönzik az e-cigaretta fogyasztókat, hogy hagyományos dohánytermékekre térjenek át, vagy vissza.
Az eredményeket Abigail Friedman és Alyssa Crippen (Yale), Alex Liber (Georgetown) és Michael Pesko (University of Missouri) kutatók egy munkadokumentumban fejtik ki, amelyet még nem bíráltak el.
A tanulmány azt mutatja, hogy mind az e-cigaretta, mind a hagyományos cigaretta gazdaságilag helyettesíthető. Azok a politikai döntések, amelyek az egyik termék értékesítését és használatát előnyben részesítik, egyben károsítják a másik termék értékesítését és használatát. Az új tanulmány az ízesítés tilalmával egészíti ki azoknak a döntéseknek a listáját, amelyek miatt a fogyasztók a cigarettát választják a sokkal kevésbé káros e-cigaretta helyett.
