Az Egyesült Királyság vezető nem újratölthető e-cigi márkája, a kínai Elf Bar és testvérmárkája, a Lost Mary úgy döntött, hogy elhagyja a desszert és az üdítőital ízeket, amelyeket sokan kritizáltak, mert állítólag vonzóak a kiskorúak számára – írja a BBC.

Az Elf Bar már visszavonta a Bubble Gum, a Cotton Candy és a Rainbow Candy ízeket, és várhatóan továbbiak következnek. A Gummy Beart korábban átnevezték Gummy-ra, és mostantól Gami néven fut majd. Ugyanakkor időbe telik, amíg ezek a változások a polcokon is megjelennek. Ráadásul egyes ízek más néven jelenhetnek meg újra, és még nem született döntés a Cola ízről, amely az Elf Bar szerint a felnőttek és a gyerekek számára is vonzó lehet.
A vállalat a nem újratölthető e-cigaretta értékesítés szigorúbb korlátozására is felszólított, beleértve a kiskereskedők engedélyezési rendszerét, és olyan szabályokat, amelyek előírják, hogy a pult mögött kell kiállítaniuk a termékeket. Az Elf Bar ugyanakkor a dohánytermékekhez hasonló, az e-cigikre kivetendő adó bevezetése ellen érvel. Szerintük egy új adó arra ösztönözné a korábbi dohányosokat, hogy illegális e-cigikre váltsanak, vagy visszatérjenek a cigarettához.

A NielsenIQ adatszolgáltató cég szerint az Elf Bar és a Lost Mary márkák az Egyesült Királyságban a nem újratölthető e-cigi eladások több mint felét teszi ki. Az Elf Bar és a Lost Mary tizenkét hónap alatt több mint 900 millió font (397 milliárd forint) értékben adott el nem újratölthető e-cigiket az országban, több mint 160 millió darabot. Ugyanakkor a statisztikák nem tartalmaznak sok e-cigi márkaboltot, online kiskereskedőt és kisboltot. Így a valós szám ennek a duplája is lehet a BBC szerint. Mindkét márka a kínai Shenzhen iMiracle Technology cég tulajdonában van.
Az Elf Barral kapcsolatos összes írásunkat ide kattintva éri el.
