Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Autós üldözés után magyar cigicsempészt fogtak a román határőrök

A megyehatáron is átment a magyar gépjármű.

Magyar állampolgárságú cigarettacsempészt fogtak el a román határőrök a Szatmár megyei Erdődön (Ardud), a férfinál 140 ezer lej (mintegy 11 millió forint) értékű cigarettát találtak – közölte a román határőrség máramarosszigeti (Sighetu Marmației) területi felügyelősége.

Képünk illusztráció (Fotó: Benjamin Lehmann / Unsplash)

Az MTI szemléje szerint a magyar rendszámú gépkocsira Erdőd község területén figyeltek fel a határőrök, és miután ez nem akart megállni jelzésükre, üldözőbe vették. A járművet a Szilágy megyei Oláhbaksa (Bocșa) bejáratánál sikerült megállásra bírni, a gépkocsi hátsó ülésén több, cigarettát tartalmazó dobozt is találtak fekete anyaggal letakarva. Miután a férfi nem tudta iratokkal igazolni az áru származási helyét, a járművel együtt bevitték a határőrség székhelyére.

A gépkocsiban 7500 csomag vámmentes üzletből származó cigarettát találtak. A határőrök elkobozták a 140 ezer lej (mintegy 11 millió forint) értékű szállítmányt, és a 25 ezer lej (1,9 millió forint) értékű gépkocsit is visszatartották a vizsgálatok miatt. A magyar állampolgárságú férfi ellen cigarettacsempészet vádjával indult vizsgálat.