A kormány a héten nyújtotta be az őszi adócsomagját az Országgyűlésnek, a 300 oldalas dokumentumot pedig a Népszava nyálazta át.

Az új adócsomagból derült ki egyebek között, hogy a – amennyiben az Országgyűlés elfogadja a csomagot – a jövőben személyijövedelmiadó-mentesek lesznek az állami számsorsolásos szerencsejátékokon elér nyeremények Magyarországon. Azaz ha kihúzzák mind az öt számunkat az ötös lottón, a nyereményünk után nem kell majd szja-t fizetnünk, mint korábban.
A baloldali napilap azt írja, a kormány indoklása szerint a lépés célja, hogy nagyobb játékkedvet teremtsenek, és ezáltal növekedjen az állam bevétele.
