A közelmúltban megannyi tévinformációkat vagy félinformációkat tartalmazó cikket lehetett olvasni arról, hogy a magyarországi fiatalok körében egyre többen használnak nikotintasakot (más néven nikotinpárnát, amelyet olykor – helytelenül – snüssznek is neveznek).
E jelenség kapcsán adott ki tájékoztatást a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK). Facebook-oldalukon egyebek között ezt írják (egy nikotintasak helyett snüsszt ábrázoló posztban):
„az ízesítés és a magas nikotintartalom miatt rendszeres használattal kialakulhat erős nikotinfüggőség”.

Egy másik posztban arról írnak, hogy sok diák akár tanórán is fogyasztja a diszkrét, füstmentes terméket, amely magas nikotinkoncentrációja miatt nikotinmérgezést is okozhat.
„Ha a gyerek nyugtalan, ideges, ok nélkül agresszív, gyanakodjunk a nikotinos tasak használatára!”
A fentieken kívül az NNK által fenntartott Egészségvonal.gov.hu weboldalon is közöltek információkat a nikotintasakokról.
Nikotintasakot egyébként csak Nemzeti Dohányboltban lehet legálisan vásárolni Magyarországon, kizárólag 18 éven felülieknek. „(…) a dohányzást helyettesítő nikotintartalmú termékek, így a nikotinos tasakok fogyasztása köznevelési intézményben, valamint gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézményben tilos” – áll az előbb idézett honlapon.
