Becsült olvasási idő: 1 perc
A pincéjében termesztette a kannabiszt

A gödöllői nyomozók egy 59 éves férfit isaszegi otthonában fogták el, aki a gyanú szerint családi házának pincéjében kábítószert termesztett – írta csütörtökön a Police.hu.

Az az információ futott be a helyi rendőrökhöz 2021 júliusában, hogy egy férfi isaszegi otthonában kábítószert termeszt és azzal kereskedik. A zsaruk hónapig gyűjtötték az adatokat, majd azonosították a célszemélyt. Kutatási határozattal a kezükben 2022. január 11-én délután ejtették meg a rajtaütést, amelynek során otthonában fogták el az 59 éves Cs. Istvánt.

A ház pincéjében közel félmillió forintot, kábítószer gyanús növényi származékokat, valamint mobiltelefont találtak és foglaltak le. A kirendelt igazságügyi botanikus szakértő előzetes véleménye alapján a lefoglalt egyedekben kábítószernek minősülő anyag mutatható ki.

A talált növényeket Cs. István minden bizonnyal nem saját fogyasztásra szánta, ám az anyag piacra kerülését megakadályozták a nyomozók. Az isaszegi férfi kapcsolatrendszerének feltérképezését a büntetőeljárásban tovább vizsgálják a rendőrök.

Az őrizetbe vett 59 éves férfi ellen – jelenleg – kábítószer birtoklása bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatja le a további eljárást a Gödöllői Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya, egyben kezdeményezték letartóztatását.