Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 0 perc
A pakisztáni cigarettapiac közel fele illegális

Az adóemelések miatt a fogyasztók az olcsóbb megoldásokat választják.

Pakisztánban drámai ütemben növekszik az illegáliscigaretta-kereskedelem: a feketepiac mára a piac 42,4%-át uralja, komoly veszteséget okozva az államnak – írja a Tobacco Reporter.

Az illegális forgalom 2019 óta 171%-kal növekedett, miközben a legális termékek adó- és illetékterhei 154%-kal emelkedtek. A legnagyobb arányú illegális fogyasztást Lahore, Kasur, Sheikhupura és Nankana térségeiben mérték.

A szakértők szerint a szövetségi jövedéki adó folyamatos emelése elkerülhetetlenül a csempészet és a szabályozatlan termékek térnyeréséhez vezet, hiszen a fogyasztók tömegesen fordulnak az olcsóbb alternatívák felé.

Nyitókép forrása: Freepik/Wirestock