November végén befejeződött az idei Virginia dohányok felvásárlása az ULT Magyarország Kft.-nél – közölte Fekete Tibor agronómiai igazgató a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége (MADOSZ) honlapján.
„Sajnos, a mindenki által tapasztalt kedvezőtlen termesztési körülmények miatt a felvásárolt mennyiség harmadával maradt el a szerződöttől. Összesen 1772,2 tonna Virginia dohány került átvételre”
– fogalmazott Fekete Tibor, hozzátéve: 2022-ben a termelőik átlagtermése nem érte el az 1,3 tonna/hektár szintet, s utoljára ilyen alacsony átlagtermésre a kilencvenes évek elején volt példa.
„A felvásárolt dohányok minősége is messze elmarad az elmúlt évek átlagtól, ami roppant megnehezíti majd a feldolgozásukat és értékesítésüket a vevőink részére. Összegezve, 2022 nehéz éve volt a termelőnek és a termeltetőnek egyaránt, áldozatos munkával és kevés eredménnyel”
– zárta szavait az ULT Magyarország agronómiai igazgatója.
