Amint arról hétfőn beszámoltunk, múlt szombat éjjel egy maszkos férfi rabolt ki egy XI. kerületi trafikot, a rablás során gyorskötöző is előkerült, s a férfi rázárta az ajtót a trafikosra. Nem sokkal később azonban elkapták a rendőrök.
Kedden további részleteket árult el az ügyről a Fővárosi Főügyészség közleménye. Mint írják, a vád szerint a férfi alkalmazottként 2024. május elején közel 300 ezer forintot sikkasztott egy kelenföldi dohányboltban. A pénzt kivette a kasszából, és, amikor a szemetet vitte ki, annak takarásában elvitte az összeget.
„A tettére fény derült, így azért, hogy vissza tudja fizetni, elhatározta, hogy kirabol egy másik dohányboltot, ahol szintén dolgozott korábban”
– áll a közleményben. A férfi 2024. május 11-ére virradóan maszkot húzott, váltóruhát rejtett el a közelben, előkészített egy „zárva” feliratot tartalmazó papírlapot, és két darab gyorskötözőt, majd kesztyűt húzott. Az elkövető belépett a boltba, az ajtóra kiragasztotta a „zárva” feliratot, kulcsra zárta, és lekapcsolta a biztosítékot. Ekkor két alkalmazott tartózkodott a boltban. Egyiküket a rabló erélyesen felszólította, hogy forduljon meg, és a kezeit a gyorskötözővel akarta hátra bilincselni, de a dolgozó egyik kezére tudta csak rátenni. Ezt követően belökte a két alkalmazottat a raktárhelyiségbe, elvette a telefonjaikat, majd az ajtót becsukta, és a pénztárgépből mintegy 600 ezer forintot zsákmányolt. A támadó az üzlet ajtaját kívülről kulccsal bezárta, a kulcsot a zárban hagyta.
A terhelt ezután az előzetesen elrejtett ruházatához ment és átöltözött. A férfi a rabolt pénzből visszafizette az elsikkasztott összeget, további részét elköltötte, illetve elrejtette.
A fővárosi rendőrök 10 órán belül azonosították és elfogták a férfit, megtalálva a pénz egy részét.
A Budapesti XI. és XXII. Kerületi ügyészség a férfit gyorsított eljárásban a Budai Központi Kerületi Bíróság elé állítja, rablás bűntette, sikkasztás vétsége és 2 rendbeli személyi szabadság megsértésének bűntette miatt.
