Vidékfejlesztésről beszélt napirend utáni felszólalásában az Országgyűlés május 3-i ülésnapján Potocskáné Kőrösi Anita, a Jobbik parlamenti képviselője. Mint mondta, a közelmúltban felkeresett több vidéki kiskocsmát is, hogy megnézze, hogy halad az újranyitás és milyen ott a közösségi élet.
„Szomorúan tapasztaltam, hogy a választókerületünk 71 településének közel felében egyáltalán nincsen kocsma”
– fogalmazott Potocskáné Kőrösi Anita, aki szerint ez azért probléma, mert a közösségi élet fontos helyszíneiről lenne szó, emellett úgy véli, jól demonstrálja mindez a vidék elöregedését és elnéptelenedését is.

A Jobbik képviselője úgy véli, a trafikrendszer 2013-as kialakítása „elindította a lejtő felé a kiskocsmákat”, s szerinte ezért van ma lakat a „közösségi helyeken”, ezért mentek csődbe ezek a családi vállalkozások. Mint mondta, korábban a kocsmák bevételeinek közel felét adta a dohánytermék-értékesítés, amelyet a Jobbik szerint
„vissza kellene állítani ahhoz, hogy a közösségek, a helyben élő emberek valamilyen szórakozási lehetőséghez juthassanak a legeslegkisebb településeken is.”
A családjával Siófokon élő Potocskáné Kőrösi Antia szerint mondhatnánk, hogy a trafikok átvették a kiskocsmák szerepét, de nem lenne igaz, „mert soha nem lesz egy olyan közösségi hely, mint a régen szebb napokat megélt kocsmák”. A fentiek miatt a Jobbik képviselője határozati javaslatot fog benyújtani a témában.
„Kérni fogom önöket, a kormányt, hogy tegyenek lépéseket annak érdekében, hogy bizonyos feltételek fennállása esetén újra lehessen dohánytermékeket kapni a kiskocsmákban a kistelepüléseken. Ezzel tudunk majd lépéseket tenni annak érdekében, hogy a helyiek, a helyi vendéglátósok újabb bevételekhez juthassanak. (…) Mindannyiunk érdeke, hogy a vidék éljen, mert élhető vidék nélkül nincs erős Magyarország.”
– fogalmazott napirend utáni felszólalásában hétfőn Potocskáné Kőrösi Anita.
