A hét országban végzett felmérésben 3500 válaszadó csaknem fele azt mondta, hogy szívesen választana egy drágább, de fenntartható módon előállított sört egy olcsóbb, de a környezetet jobban károsító rivális helyett. Ráadásul a megélhetési válság ellenére a válaszadók azt mondták, hogy akár 30%-kal többet is hajlandóak lennének fizetni egy „zöldebb” korsóért, amelyet úgy állítanak elő, hogy csökkentik a hulladék-, víz- és energiafogyasztást – írja a The Drinks Business.

A felmérés eredményeiből az is kiderült, hogy a sörkedvelők soha nem voltak korábban ennyire tisztában a sörük környezeti hatásával, és jobban aggódnak emiatt, mint valaha. A válaszadók csaknem kétharmada (61%) elismerte, hogy a sör fenntarthatósága most már közvetlenül befolyásolja a kocsmákban, bárokban és szupermarketekben történő választásukat.
A felmérés számos fókuszterületet is vizsgált, s megállapította, hogy a válaszadók 83%-a igyekszik csökkenteni a szén- és vízlábnyomát. Átlagosan 80%-uk úgy véli, hogy a hulladék csökkentése fontos a fenntartható sörgyártás szempontjából, 76%-uk az energia csökkentését említette, és 63%-uk a vízfelhasználás csökkentésének fontosságát is megjegyezte.
