A Talking Retail szaklap által közölt közölt friss felmérés szerint az Egyesült Királyságban a dohányosok közel háromnegyede (71 százalék) vásárolt illegális dohányárut az elmúlt évben – írja a Tobacco Reporter.
Ez az arány valamivel csökkent 2019-hez képest, amikor ugyanebben a felmérésben a válaszadók 78 százaléka mondta azt, hogy vásárolt illegális dohányt.
Az iparág számára az egyik kihívást az jelenti, hogy kevés fogyasztónak vannak erkölcsi fenntartásai a feketepiaci termékek vásárlásával kapcsolatban. A felmérésben résztvevők 68 százaléka mondta azt, hogy nincs problémája azzal, hogy ilyen módon vásároljon dohányt.

A brit Dohánygyártók Szövetsége (Tobacco Manufacturers Association, TMA) által végzett, 12 000 dohányos megkérdezésével zajlott felmérésből az is kiderült, hogy a válaszadók közel egyötöde (19 százalék) a közösségi oldalakon keresztül vásárolta a tiltott dohányárut.
„Az idei felmérés eredményei pozitív információkat is tartalmaznak: London kivételével az Egyesült Királyság minden régiójában csökkent az illegális dohányt vásárlók száma. (…) A 2021-es eredmények azonban még mindig rávilágítanak arra, hogy az illegális dohánytermékek továbbra is széles körben hozzáférhetőek, valamint arra, hogy sok fogyasztó körében tartja magát az a felfogás, hogy »elfogadható« az illegális dohánytermékek kereskedelme”
– mondta Rupert Lewis, a TMA igazgatója.
