A BAT újonnan kinevezett vezetője arra sürgeti a kormányokat, hogy jobb szabályozást alkalmazzanak az e-cigaretta és más füstmentes alternatívák tekintetében – írja a Tobacco Reporter.
Tadeu Marroco a Financial Timesnak elmondta, hogy a BAT lelkesen együttműködik a döntéshozókkal olyan problémák kezelése érdekében, mint a kiskorúak e-cigi fogyasztása és a készülékek környezeti hatása.

„A probléma az, hogy ez a jelenség nagyon gyorsan nőtt, a szabályozók pedig próbálnak felzárkózni. De egyértelműen vannak lehetőségeink arra, hogy javítsuk az egyenlő versenyfeltételeket”
– mondta az elnök.
Amióta Marroco idén májusban átvette a kormányrudat, világszerte egyre nagyobb nyomás tapasztalható az ízesített e-cigaretták korlátozására, részben a nikotinellenes csoportok és az Egészségügyi Világszervezet tanácsai miatt. Egyebek között India, Thaiföld és Argentína is betiltotta a párologtató termékeket.
