Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 3 perc
75 ezer forintot szerzett a késes trafikrabló, fegyházat kaphat

Tavaly decemberben rabolt ki egy kecskeméti Nemzeti Dohányboltot egy férfi, aki ellen most emeltek vádat.

A Kecskeméti Járási Ügyészség felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt vádat emelt azzal a büntetett előéletű férfival szemben, aki az arcát eltakarva, késsel a kezében ment be egy kecskeméti dohányboltba, ahol az eladótól a napi bevételt követelte. A férfi 75 000 forintot zsákmányolt – közölte szerdán a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség az Ügyészség.hu-n.

A vádirat szerint a többszörösen büntetett előéletű, kecskeméti férfi 2022. december 6-án, este jelent meg a dohányboltnál. Mielőtt az üzletbe belépett, a fejére az arcát eltakaró, a szeménél kivágott sapkát húzott, valamint a kezébe vette a 20-22 cm pengehosszúságú kését. Az üzletbe belépve az eladótól rögtön az aznapi bevételt követelte.

A rablás helyszíne (Fotó: Ügyészség.hu)

A fenyegetés hatására az eladó a pénztárgépből 75 000 forintot adott át az elkövetőnek, aki ezt követően sietve távozott a helyszínről. Zsákmányának nem örülhetett sokáig, ugyanis a kecskeméti rendőrök két nappal a rablás után elfogták és őrizetbe vették.

Fegyházbüntetést indítványozott az ügyészség

A vádlottnak a rablás mellett több lopásért is felelnie kell, ugyanis alig két hónap leforgása alatt három kecskeméti üzletből is lopott, összesen 6 alkalommal. A vádlott a kiválasztott termékeket a legtöbb esetben a ruházatába rejtette és egyszerűen fizetés nélkül kisétált az üzletből. A férfi leginkább szépségápolási terméket tulajdonított el, dobozszámra lopta a samponokat, balzsamokat, tusfürdőket, arcszeszeket.

Az ügyészség a jelenleg is letartóztatásban lévő férfit felfegyverkezve elkövetett rablás bűntettével, valamint 3 rendbeli lopás vétségével vádolja és ezért vele szemben fegyházbüntetés kiszabását indítványozza, azzal, hogy a vádlott feltételes szabadságra nem bocsátható.

A vádlott bűnösségéről a Kecskeméti Járásbíróság fog dönteni.

Kecskemét, a trafikokkal kapcsolatos bűncselekmények „fellegvára”

Amint arról beszámoltunk, egy akkor 36 éves nőt 2021 novemberében vettek őrizetbe, miután a könyvelőnek szemet szúrt a közel 17 millió forintos hiány. „Az alkalmazottak egyöntetűen elmondták, hogy az asszony szerencsejátékozott, és napi rendszerességgel adott fel több száz ezer forint értékű szelvényt, azonban azokat nem rendezte, így hiány keletkezett a bevételben. Olyan eset is előfordult, amikor a nő zárás után ment vissza, hogy sportfogadásokat tegyen” – írtuk 2021 őszén. A dohánybolti sikkasztó nem jogerősen nyolc év felfüggesztett börtönt kapott tavaly decemberben.

Érdekesség, hogy bő egy héttel később egy másik kecskeméti dohánybolt alkalmazottját is sikkasztás miatt tartóztatták le. Az akkor 26 éves helybéli nő elmondta, hogy 2021 augusztusa óta 30 alkalommal vett ki pénzt a kasszából, esetenként 100–150 ezer forintot, valamint rendszeresen lopott dohányárukat és alkoholt munkaadójától. Az eltulajdonított több mint 4 millió forintot utazásokra, ingóságokra költötte. Az ellene zajlott nyomozás 2022 noveméberben zárult, a rendőrség sikkasztás bűntettének megalapozott gyanújával vádemelést javasoltak.

Idén is volt dohánybolttal összefüggő bűneset a városban: egy 42 éves férfit vettek őrizetbe a kecskeméti nyomozók 2023. május 22-én, mivel gyanújuk szerint csalást és több mint egy tucat lopást követett el. Az egyik dohányboltból tizenegy alkalommal, egy benzinkútról és egy közértből pedig összesen négyszer emelt el szeszes italokat, mindezt egy hét leforgása alatt. Előfordult az is, hogy fuvart rendelt a címére, majd felhívta az úton lévő taxisofőrt azzal a kéréssel, hogy vigyen neki sört, valamint cigarettát. Ám amikor a taxis a blokkot kereste, a férfi besétált a frissen szerzett holmival a lakásába. A taxis azonban rendőrt hívott. A férfit csalásért és többrendbeli lopásért hallgatták ki a nyomozók. Az ügy vizsgálatát a napokban befejezték a kecskeméti rendőrök és megküldték az iratokat az illetékes ügyészségnek.