Amint arról korábban beszámoltunk, a BAT új dohányhevítő készülékkel rukkolt elő Japánban. Ezzel egyidejűleg megjelent a Glo Hyper Pro a lengyel és olasz piacokon is. A világ 20 országában kapni már Glo-készülékeket, s a BAT szerdán bejelentette, hogy 2024-ben a fennmaradó 17 államban is megjelenik majd a Glo Hyper Pro.
„Büszkék vagyunk arra, hogy ma már több mint 8,8 millió felnőtt fogyasztó használja a Glót. Ez a legújabb verzió az eddigi legfejlettebb, sokkal jobb felhasználói élményt nyújt. Továbbra is figyelünk a fogyasztókra, és továbbfejlesztjük termékeinket, hogy a Glo számukra kielégítő alternatívát jelentsen a hagyományos dohányzás folytatásával szemben. A BAT célja, hogy támogassa a dohányosokat abban, hogy áttérjenek ezekre a csökkentett kockázatú* termékekre, hogy a fogyasztók, a társadalom és az érdekelt felek számára is előnyöket biztosítson”
– fogalmazott Kingsley Wheaton stratégiai és növekedési igazgató.

A Glo Hyper dohányhevítő készülékek új generációja abban különbözik a korábbiaktól, hogy helyet kapott rajta egy úgynevezett easyview képernyő. Az AMOLED-kijelző olyan értesítéseket ad a készülék állapotáról, mint a töltés állapota, vagy a hibaelhárítással kapcsolatos információk.
A készülék egy tárcsával is fel van szerelve, amely lehetővé teszi a felhasználók számára a hevítési mód kiválasztását a tárcsa egyszerű elforgatásával. A „standard” és „enhanced” hevítési módok mellett az új készülék úgynevezett „heatboost” móddal is rendelkezik, amelyről a gyártó azt állítja, hogy magasabb szintű elégedettséget biztosít. A „standard” módban a hevítési idő 4 perc 30 másodperc, ami 30 másodperccel hosszabb az előző modellhez, a Glo Hyper X2-höz képest. A készülék töltési ideje 90-100 perc, ezzel „standard” módban 20 töltetet lehet elfogyasztani.
* A bizonyítékok súlya alapján és a cigarettázásról való teljes átállást feltételezve. Ezek a termékek nem kockázatmentesek és függőséget okoznak.
