Üveg helyett cigarettával táblázták ki azokat az ajtókat, amelyek egy Ford Transit kisteherautóban érkeztek a röszkei határhoz. A szerb sofőr árunyilatkozata szerint csupán nyílászárókat szállított a gépkocsi – közölte pénteken a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
A röntgen leleplezte az álcát, a képelemző pénzügyőr nem hiába találta gyanúsnak a felvétel különböző színárnyalatait. A tételes vámvizsgálaton a csomagolt ajtókat darabokra szedték, kiderült, hogy a fekete fóliák között összesen több mint 8 400 doboz cigaretta sorakozott.
A közel 170 ezer szál, hat különböző márkájú, szerb zárjegyes cigarettával kapcsolatban a sofőr láncdohányost megszégyenítő kijelentést tett, a tetemes mennyiségről úgy nyilatkozott, hogy mind a sajátja.
A „súlyos függőség” ára közel 48 millió forint vámigazgatási bírság. A határkirendeltség munkatársai lefoglalták a mintegy 16 millió forint értékű dohányterméket, a gépjárművezető ellen pedig feljelentést tettek költségvetési csalás bűntett gyanúja miatt a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatóságon.
Nyitókép forrása: NAV
