Egy budapesti férfi került a rendőrség látóterébe, mivel az információk szerint kábítószert termesztett az alsóörsi nyaralójában, és azt ismeretségi körében értékesítette. Ráadásként az ehhez a tevékenységéhez felhasznált elektromos energiát az áramszolgáltatótól illegális módon vételezte.
Mindezen információk birtokában a rendőrök 2021. december 3-án hajnalban elfogták, majd a Balaton-parti faluban található ingatlanban – botanikus szaktanácsadó bevonásával – kutatást tartottak.

A házban összesen 138 tő kannabisz növényt és a növények termesztéséhez szükséges, megközelítőleg 2,5 millió forint értékű speciális termesztő-berendezéseket, eszközöket foglaltak le az egyenruhások.
A budapesti lakost őrizetbe vették, gyanúsítottként kihallgatták, és kezdeményezték letartóztatásának indítványozását az illetékes ügyészségen. Ellene kábítószer birtoklása bűntett megalapozott gyanúja miatt folytat büntetőeljárást a Balatonfüredi Rendőrkapitányság.
